Uncategorized

Klasyczna koszula damska

Klasyczna biała koszula , razem z jednolitym białym t-shirtem są elementarnymi składnikami damskiej szafy. Wiele kobiet nie wyobraża sobie codziennych stylizacji bez ich udziału. Dzięki wysokogatunkowym tkaninom służą przez lata i mogą być bazą dla niezliczonych stylizacji. Oferowane przez nich możliwości są wybitnie funkcjonalne i sprawdzą się w różnych sytuacjach. Rzućmy okiem na tych fenomenalnych ambasadorów damskiego stylu business oraz casual.
Pierwotnie koszula damska była noszona pod sukniami jako warstwa bieliźniana. Minęło wiele czasu zanim zaakceptowano używanie jej jako wyeksponowanej warstwy. Szczególny wpływ na modę damską wywarły ruchy emancypacyjne. Panie, które nagle stały się głowami rodzin zostały zmuszone do walki o ich byt. Podejmując pracę, często zarezerwowaną wyłącznie dla mężczyzn zaczęły chętnie korzystać również z męskich ubiorów. Z uwagi na oszczędność przeobrażały je dostosowując do swoich potrzeb. To właśnie w tym okresie z okładek gazet spoglądają na nas uśmiechnięte panie w męskich koszulach oraz uniformach roboczych. Stały się symbolem pracy u podstaw oraz wielkich zmian. Także wtedy panie mogły uwolnić się nie tylko od ucisku gorsetu, ale także od nierówności społecznej. Trendy tamtych lat udowadniają jak wiele zmieniło się w modzie damskiej, w której zaczęły królować coraz odważniejsze zapożyczenia z męskiej garderoby.
Obserwując współczesne wybiegi można uznać, że moda damska nie ma granic. Dzięki temu każda kobieta może śmiało wyrażać swoją osobowość oraz poglądy przez modę. Dostępne ubiory pozwalają na stworzenie różnych zestawów, które sprawdzą się zarówno podczas formalnych jak i codziennych okazji. Fundamentem mody damskiej jest biała koszula. W szczupłym kroju jest wyrazem elegancji na najwyższym poziomie. Jeden egzemplarz w kobiecej szafie daje niezliczone możliwości. Koszula z wysokiej jakości bawełny sprawdzi się jako baza dla zestawu biurowego. Połączona z jeansami będzie zgraną parą. Panie mogą pozwolić sobie na bardziej ekstrawaganckie i nadające świeżości kroje. Przykładem są ciekawe ozdobne balonowe rękawy czy wytworne żaboty. Dzisiejsze odmiany klasyki to także asymetryczne popelinowe tuniki. Mając to na uwadze, nie dziwi więc uniwersalność białej damskiej koszuli.
Panie, które wciąż poszukują swoich idealnych białych koszul zapraszamy do skorzystania z ponadczasowych propozycji marki Lavard. Wśród bogatego asortymentu znaleźć można modele o najwyższej jakości thanin oraz niesztampowych krojach. Dzięki nim można stworzyć rozmaite stylizacje, które zachwycą najbardziej wymagające gusta. Zapraszamy do odświeżenia swojej szafy korzystając z klasycznych modeli marki Lavard.