Uncategorized

Garnitur męski

Idealnie dopasowany garnitur to kluczowa część męskiej szafy. Jest elegancką wizytówką podczas rozmaitych okazji. Pierwotnie był ubiorem mężczyzn o wysokiej pozycji społecznej. Garnitur męski przeszedł długą ewolucję, aby przyjąć współczesną formę. Zachodzące zmiany owocowały w coraz krótsze marynarki oraz dłuższe spodnie. Miało to na celu uczynienie z garnituru wszechstronnego ubioru. Malejące zainteresowanie nadmiernymi ozdobami spowodowało, że garnitur stał się dostępny dla każdego. Drogie i luksusowe ubiory odznaczały się nie strojnością, ale przede wszystkim wytwornymi tkaninami. Garnitur męski stał się uniwersalny podczas dziennych i wieczorowych uroczystości. Pojawiał się także również podczas uprawniania elitarnych sportów. Strój męski nieprzerwanie podlegał uproszczeniom, by w końcu zyskać współczesny wygląd. Do mody wróciły kamizelki, które świetnie współgrają z jednorzędowymi marynarkami.
Dziś każdy mężczyzna powinien w swojej szafie mieć gatnitur skrojony na miarę swoich potrzeb. Nawet Panowie wykonujący niezobowiązujące, artystyczne zawody mogą docenić jego atuty i oferowaną elegancję. Choć  trendy z wybiegów często nawiązują wręcz do stroju sportowego, należy pamiętać że to garnitur sprawdzi się najlepiej podczas oficjalnych okazji. Bez względu na styl życia, wielu panów z pewnością doceni taliowane modele ze szczupłymi marynarkami. To świetny wybór niezależnie od sylwetki oraz wzrostu. Ponadto, taki zestaw może optycznie uatrakcyjnić sylwetkę. Przyjrzyjmy się kluczowym elementom garnituru męskiego.
Garnitury męskie współcześnie występują jako zestawy trzyczęściowe z kamizelką. Marynarka zależnie od fasonu jest bardziej luźna, wręcz workowata (to trend 2021!). Składa się z eleganckich wyłogów oraz krytych kieszeni. Bardzo modne są modele dwurzędowe. Cenione są guziki z naturalnych materiałów. Idealnie skrojone spodnie to równie istotna kwestia. Najważniejsza jest ich długość. Tylko w stylu włoskim akceptowana jest długość spodni przed kostkę. Panowie mogą wybierać wśród spodni z mankietami na samym dole nogawek. Spodnie pozbawione szlufek należy nosić z szelkami. Eleganckie spodnie garniturowe mają być zaprasowane w kant. Wyróżnić można przylegające spodnie slim. Mało estetyczne są obcisłe modele, które z pewnością nie wyglądają elegancko.
Równie istotna jest koszula. Ponadczasowym wyborem będzie klasyczna biel. Współcześnie Panowie mogą wybierać spośród rozmaitych krojów koszul. W stylizacjach biznesowych królują blade szarości. Koszule występują w kilku krojach – regular, slim oraz super slim. Dostępne tekstury pozwalają na stworzenie odważniejszych stylizacji. Mężczyźni przygotowujący się do letniego spotkania towarzyskiego lub wypadu za miasto z pewnością docenią zalety sportowej koszuli z krótkim rękawem.
    Panów, którzy wciąż szukają swojego ideału zapraszamy do skorzystania z asortymentu marki. Jest ona kojarzona między innymi z wysokiej jakości garniturami męskimi. W asortymencie marki znajdują się również liczne dodatki, dzięki którym każdy elegancki mężczyzna stworzy unikatowy zestaw na ważną okazję. Zapraszamy do zapoznania się z kolekcją męską oraz uzupełnienia swojej szafy na przykład w klasyczny garnitur.